Home > Uroda > Wady i zalety gęstej bazy hybrydowej

Wady i zalety gęstej bazy hybrydowej

Jaka baza do manicure hybrydowego będzie najlepsza dla Ciebie? Wybór tych produktów jest naprawdę imponujący. Są wersje kolorowe, hipoalergiczne, proteinowe… Niektóre z nich mają wyjątkowo gęstą konsystencję. Poznaj plusy i minusy tego rodzaju bazy.

Stoisz przed wyborem podkładu pod manicure? Zastanów się na początek, jaka baza pod hybrydę spełni Twoje oczekiwania. Najważniejszym zadaniem tego produktu jest wygładzenie, wzmocnienie i ochrona płytki. Poza tym wydłuża on trwałość stylizacji. Hybrydowa baza tworzy podstawę dla trwałego manicure. Wiele produktów najnowszej generacji występuje w kolorowych wersjach. Za ich pomocą możesz też przedłużyć paznokciowe.

Baza hybrydowa kauczukowa

Różne rodzaje baz pod hybrydę

Jaki jest produkt rekomendowany na start? Odpowiednia będzie np. klasyczna baza. Ma ona lekką konsystencję, dzięki której aplikacja pierwszej warstwy jest naprawdę łatwa. Wyróżnia się też delikatnym składem. Jeśli chcesz, żeby podkład hybrydowy przedłużał płytkę, wypróbuj jedną z baz budujących. Stosunkowo nową propozycją jest wersja kauczukowa. Dzięki elastycznej formule dobrze dostosowuje się ona do płytki. Ma średnio gęstą konsystencję i wypełnia ubytki nawet zniszczonych i poszarpanych paznokci. Baza hybrydowa kauczukowa jest dostępna np. w ofercie sklepu Cosmetics Zone.

Które bazy hybrydowe są gęste?

Do gęstych baz hybrydowych należą m.in. produkty żelowe i proteinowe. Co wybrać? Jeśli zależy Ci na dodatkowym wzmocnieniu i odżywieniu paznokci, wybierz opcję z dodatkiem protein. Ta gęsta baza hybrydowa zyskała popularność i sympatię kobiet. Wiele z nich zauważyło pozytywny wpływ produktu na wzrost paznokci. To dobra wiadomość dla tych z nas, które od zawsze zmagały się z kruchą płytką. Baza żelowa wyjątkowo mocno utwardza paznokcie. Przedłuża trwałość hybrydy nawet do pięciu tygodni. To produkt żelowy, który aplikuje się tak samo, jak inne bazy hybrydowe.

Zalety gęstej bazy hybrydowej

Baza hybrydowa o gęstej konsystencji ma wiele zalet. Nie spływa na boki i nie zalewa skórek. To ważna wiadomość. Zalane skórki sprawiają, że pod hybrydę dostają się bąbelki powietrza i woda. Taka sytuacja może skrócić trwałość stylizacji. Zacznie ona odpadać całymi płatkami lub pojawią się na niej wybrzuszenia. Baza hybrydowa pokrywająca skórki może być też przyczyną reakcji alergicznej. Dlaczego? Produkty hybrydowe nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Docenisz też łatwość, z jaką można przedłużać za jej pomocą płytkę. Gęsta baza ma lekkie właściwości poziomujące. Ułatwiają one zbudowanie szkieletu i przedłużenie paznokcia.

Baza budująca do manicure hybrydowego

Wady bazy o dużej gęstości.

W pierwszym momencie aplikacja gęstych produktów może sprawić mały kłopot. Formuła tego produktu różni się od zwykłych baz, kolorowych lakierów i topów hybrydowych. Masz trudności z nałożeniem odpowiedniej ilości gęstego podkładu? Dlaczego masz wrażenie, że baza hybrydowa nie schnie? Prawdopodobnie nabierasz na pędzelek za dużo produktu. Pamiętaj, by zawsze aplikować cienkie warstwy. Zwróć też uwagę, czy naświetlasz paznokcie wystarczająco długo. Gęste bazy mogą potrzebować dłuższego czasu utwardzania w promieniach lampy.

Nie zapomnij, że bazy żelowej nie usuniesz za pomocą acetonu kosmetycznego. Będziesz potrzebowała do tego pilniczka i frezarki. Jeśli zazwyczaj zdejmujesz hybrydę w ten sposób, nie odczujesz różnicy. W przypadku, kiedy wolisz aceton, będziesz musiała wprowadzić drobną zmianę w nawykach. Poprawne użycie pilnika lub frezarki nie wpłynie negatywnie na kondycję paznokcia. Aceton potrafi przesuszyć płytkę i skórę dookoła niej.

Leave a Reply