Home > Uroda > Kwas ferulowy – naturalny środek, który ożywi Twoją skórę.

Kwas ferulowy – naturalny środek, który ożywi Twoją skórę.

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji skóry bez kwasów. Powszechnie wiadomo, że kwasy są skutecznym antidotum na problemy skórne, takie jak nierównomierny koloryt, utrata elastyczności, przedwczesne starzenie się skóry. Kwas ferulowy, jeden z najnowszych produktów kosmetycznych, jest również doskonałym składnikiem, który warto dodać do swojej listy najważniejszych przeciwutleniaczy.

Co to jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy (kwas 4-hydroksy-3-metoksycynamonowy) jest substancją występującą w ścianach komórkowych roślin, gdzie pełni funkcję ochronną. Wiele roślin posiada kwas ferulowy, który jest naturalnie pozyskiwany z ich liści i nasion. Kwas ferulowy można znaleźć w dużych stężeniach w otrębach pszennych, ryżu, owsie i pestkach pomarańczy.

Ochrona przeciwsłoneczna i odmładzanie

Kwas ferulowy, będący silnym przeciwutleniaczem, może być stosowany na skórę w celu spowolnienia procesu starzenia i neutralizacji skutków działania wolnych rodników. Jego wyjątkowe właściwości obejmują ochronę przeciwsłoneczną i zdolności naprawcze. Kwas ferulowy odbija promieniowanie słoneczne i działa naprawczo, stymulując naturalne procesy regeneracyjne skóry. Jest bezpieczny do stosowania w okresie letnim.

Kwas ferulowy działa w synergii z innymi antyoksydantami, takimi jak witamina C i witamina E, wzmacniając ich właściwości przy jednoczesnym zachowaniu ich stabilności. Kwas ferulowy może być stosowany w celu redukcji zmarszczek i zapobiegania utracie jędrności skóry. Dotyczy to zarówno skóry, na której już zaczęły pojawiać się oznaki starzenia, jak i skóry dojrzałej, która straciła elastyczność. Kosmetyki zawierające zbyt dużo kwasów mogą powodować silne podrażnienia skóry. Często może to prowadzić do dyskwalifikacji skóry. Dzieje się tak dlatego, że kwas ferulowy nie ma właściwości drażniących ani złuszczających. Jest również w stanie wspomagać działanie innych przeciwutleniaczy, dlatego warto rozważyć jego zastosowanie w pielęgnacji domowej. Jego stosowanie nie ma żadnych wad.

Dowiedz się więcej o właściwościach kwasu ferulowego na twoją skórę wchodząc na http://pieknanaturalnie.com.pl/blog/trbh/jak-kwas-ferulowy-wplywa-na-skore.html

Leczenie regenerujące

Kwas ferulowy może być stosowany do regeneracji skóry po zabiegach medycyny estetycznej lub po zastosowaniu substancji drażniących, takich jak retinol. Kwas ferulowy jest znany ze swojej zdolności do rozjaśniania przebarwień skóry spowodowanych działaniem promieni słonecznych. Kwas ferulowy ma również silne właściwości przeciwzapalne, aktywując barierę ochronną skóry w celu rozpoczęcia procesu naprawczego.

Serum zawierające kwas ferulowy

Kwas ferulowy stosowany powierzchownie na skórę jest bardziej skuteczny niż kosmetyki, które pozostawia się na skórze przez dłuższy czas, takie jak serum. Warto szukać produktów, które łączą w sobie kwas ferulowy i inne przeciwutleniacze. Serum zawiera 7,5% czystej witaminy C. Specjalny mechanizm dozowania umożliwia połączenie serum z serum w ciągu kilku sekund od pierwszej aplikacji. Proszek można uwolnić poprzez naciśnięcie przycisku. W ten sposób powstaje silna formuła, która działa na zasadzie synergii składników. Serum zostało opracowane na podstawie nowej formuły, która nie zawiera syntetycznych konserwantów. Zawiera witaminę C, która jest stabilna dzięki kwasowi ferulowemu, oraz posiada wzmocnione właściwości antyoksydacyjne i przeciwsłoneczne.

Leave a Reply