Home > Uroda > Na jaki nawilżający krem do skóry twarzy warto się zdecydować?

Na jaki nawilżający krem do skóry twarzy warto się zdecydować?

Nawilżający krem do skóry twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Niestety, bardzo często nie jest on wybierany starannie. Dlatego też, zamiast do polepszenia kondycji naskórka, dochodzi do jej pogorszenia. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze tego kosmetyku. Wówczas szanse na dobranie odpowiedniego kremu znacząco rosną.

Jaki krem do skóry tłustej, a jaki do suchej?

Nawilżający krem do skóry twarzy nie może zostać wybrany pochopnie. Najpierw należy ocenić, jaki jest rodzaj cery. Jeżeli jest on tłusta, ze skłonnością do trądziku, należy postawić na krem o dosyć lekkiej konsystencji. Ciężka, treściwa formuła może bowiem dosyć szybko doprowadzić do zapchania porów. To zaś może skutkować pojawieniem się stanów zapalnych. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie lekki krem, który szybko się wchłonie. Powinien bazować on na substancjach, które nie sprzyjają rozwojowi trądziku. Powinny one również regulować pracę gruczołów łojowych. Posiadacze skóry suchej muszą zaś postawić na mocno nawilżający krem do skóry. Jego konsystencja może być cięższa i gęstsza.

Jaki krem do cery wrażliwej?

Skóra wrażliwa również wymaga odpowiedniego podejścia. Warto postawić na krem nawilżający, który jest hipoalergiczny. Wówczas nie trzeba będzie obawiać się o rumień po jego użyciu. Skóra wrażliwa ma bowiem skłonność do zaczerwienienia pod wpływem czynników drażniących. Niekiedy również swędzi i piecze. Jeśli chodzi o konsystencję kremu nawilżającego do cery wrażliwej, wydaje się także, że nie powinna być ona zbyt gęsta. Może być jednak nieco bardziej treściwa niż receptura kremu dedykowanego skórze tłustej i trądzikowej. W przypadku cery wrażliwej warto unikać w kremach substancji zapachowych.

Jakich składników poszukiwać w kremie nawilżającym?

Każdy, komu zależy na dobrym jakościowo kremie nawilżającym do twarzy, powinien zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie bazował na substancjach pochodzenia naturalnego. Jako ich przykład można podać:

  • ekstrakt z aloesu,
  • wyciąg z korzenia pokrzywy zwyczajnej,
  • olej z pestek malin,
  • wosk pszczeli,
  • wosk z borówki amerykańskiej.

Substancje aktywne pochodzenia naturalnego są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Z tego właśnie względu, rzadko kiedy powodują niepożądane reakcje skórne. Najczęściej dochodzi do nich w przypadku uczulenia na konkretny składnik. Warto bowiem mieć na uwadze to, że naturalne substancje także mogą odpowiadać za alergie. Dlatego też, przed użyciem nowego kosmetyku do twarzy, dobrze byłoby wykonać próbę uczuleniową, na przykład na ręce. Jeżeli po 24 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, można zaaplikować krem na skórę twarzy. Należy zdawać sobie sprawę także z tego, że efekty wynikające z używania kremu nie pojawią się od razu, a dopiero po pewnym czasie.

Leave a Reply