Home > Uroda > Najlepsze sposoby regulacji brwi.

Najlepsze sposoby regulacji brwi.

Piękne idealnie wyregulowane łuki brwiowe są ozdobą każdej kobiety. Niestety niekiedy regulacja brwi nastręcza sporych trudności. Jedne z nas mają naturalnie bardzo dużo włosków na łukach brwiowych i nie radzą sobie z częstą i dosyć bolesną ich depilacją, z kolei problemem innych są cienkie, wypadające brwi.

Często kiepska kondycja brwi jest spowodowana wieloletnim nieodpowiednim sposobem ich pielęgnacji i regulacji. Nie martw się, jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, ponieważ istnieją skuteczne metody na piękne i zadbane brwi. Ich kondycję można poprawić już w ciągu zaledwie kilku tygodni. Sprawdź, jak bezpiecznie regulować brwi i co zrobić, aby były mocniejsze.

Pęseta czy trymer- co wybrać?

Najpowszechniejszym sposobem regulacji brwi jest ich depilacja przy pomocy pęsety lub małych plasterków z woskiem. Jednak pamiętajmy, że stosując którąś z tych metod, powinnyśmy zachować szczególną ostrożność. Wyrwać włoski można bardzo łatwo, ale może się zdarzyć, że raz lub kilka razu usunięte zrobią się cienkie i delikatne, lub po prostu już nie odrosną. Wtedy, jeżeli łuk będzie zbyt wąski, trudno będzie nam go znowu zagęścić.
Zdecydowanie łatwiejszym, całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym sposobem regulacji brwi jest ich golenie za pomocą precyzyjnego trymera.

Przycinanie włosków, zamiast ich wyrywania powoduje, że rosną gęste i mocne, a dodatkowo nie jesteśmy skazane przez dłuższy czas na taki sam wygląd łuku brwiowego. Bez problemu w ciągu kilku 2-3 tygodni możemy niemalże całkowicie zmienić wygląd swoich brwi, ponieważ przycięte włoski odrosną i dadzą możliwość całkiem nowej stylizacji.

Trymer to w praktyce miniaturowa maszynka do golenia o specjalnym kształcie. Jest ona bardzo prosta w użyciu, nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności, jest niedroga i łatwo dostępna (kupisz ją w każdej drogerii).
Trymer do brwi ma właściwie tylko jedną wadę- trzeba pamiętać o jego regularnym stosowaniu, ponieważ zgolone włoski, w przeciwieństwie do wyrwanych przykładowo pęsetą, już po kilku dnia odrastają i wyglądają mało estetycznie.

Jak wzmocnić brwi?

Osłabione, wypadające i niezbyt gęste brwi można wzmocnić. Wymaga to jedynie systematyczności i zaangażowania. W pierwszej kolejności zadbaj o zdrowe odżywianie i odpowiednią ilość snu- to kluczowe czynniki wpływające na kondycję naszej skóry, paznokci i włosów- a więc również brwi.

Pomocne mogą okazać się również suplementy diety zawierające witaminy z grupy B, cynk, selen, magnez, miedź, żelazo oraz wyciągi z takich ziół jak skrzyp polny czy pokrzywa. Pierwsze pozytywne efekty ich stosowania powinnaś zauważyć już po niecałych 4 tygodniach.

Warto także sięgnąć po apteczne odżywki do brwi zawierające witaminy A i E, aloes, kwas hialuronowy, olej z czarnuszki, olej jojoba, olejek rycynowy czy olej arganowy. Regularnie stosowane poprawią kondycję włosków, wspomogą ich wzrost i przyspieszą wyrastanie nowych.
Pamiętaj, że drastyczna regulacja brwi w domu nigdy nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać trymera lub bardzo zależy Ci na długotrwałym efekcie, lepiej oddaj się w ręce specjalisty. Wybierz się do renomowanego gabinetu kosmetycznego, gdzie Twoje brwi zostaną nie tylko idealnie wyregulowane, ale również poddane skutecznym zabiegom nawilżającym regenerującym. Efekt z pewnością będzie olśniewający.

Leave a Reply