Home > Ciekawostki > Jakie czynniki wpływają na obniżenie libido u kobiet?

Jakie czynniki wpływają na obniżenie libido u kobiet?

Kobiece libido to skomplikowana sprawa: potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie i nie sposób go przewidzieć. Co wpływa na kobiece libido i jak sobie z nim radzić domowymi sposobami? A jeśli trzeba skorzystać z suplementów na libido, to jakie preparaty dla kobiet się sprawdzą? Wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu. 

Co to jest libido?

„Libido” w języku łacińskim oznacza ogólnie „instynkt”, a zatem nie ogranicza się jedynie do sfery seksualnej. Obecnie jednak, głównie za sprawą branży rozrywkowej, kojarzymy go niemal wyłącznie z apetytem na miłosne uniesienia, potrzebą zaspokajania potrzeb seksualnych. Co więcej, każde „odstępstwo od normy”, jakie serwują nam media, urasta do rangi problemu. Tymczasem nie ma czegoś takiego jak „normalny poziom libido”: jedni potrafią kochać się codziennie, a dla innych norma to raz na tydzień lub dwa. Jeśli jednak nie odczuwa się ochoty na seks przez dłuższy czas, a mimo zażywania środków na potencję poprawa libido nie następuje, dla kobiet może to oznaczać potrzebę skorzystania z pomocy specjalisty. 

Co obniża kobiece libido?

Prawdą jest, że u kobiet – inaczej niż u mężczyzn – pociąg seksualny zależy od znacznie większej ilości zmiennych. Może być związany ze zmianami hormonalnymi, uwarunkowaniami genetycznymi, stresem, zażywanymi lekami, problemami w związku, niskim poczuciem własnej wartości, złą higieną, osobistymi przekonaniami, kwestiami wiary i wieloma innymi rzeczami. U mężczyzn sprawa jest o wiele prostsza: by osiągnąć erekcję, do pobudzenia potrzeba tylko bodźca. Gdy u kobiet libido jest niskie, zwykle nie ma nawet mowy o odpowiednim przygotowaniu narządów płciowych do odbycia stosunku, czyli odpowiednim nawilżeniu i przekrwieniu stref erogennych. Jeśli seks za każdym razem wiąże się z nieprzyjemnym tarciem, dodatkowo przyczyną może być lęk i niechęć przed bólem. 

Jak działają i jakie tabletki na libido dla kobiet wybrać? 

Najlepsze tabletki na potencję u kobiet działają wielokierunkowo. Ponieważ z medycznego punktu widzenia głównym winowajcą obniżonego popędu są hormony, ich głównym celem jest poprawa równowagi hormonalnej. Istotne jest także wyrównywanie niedoborów witamin i minerałów kluczowych dla aktywności seksualnej u kobiet. Obecność znanych w wielu kulturach od stuleci afrodyzjaków poprawia przepływ krwi w organizmie, w tym w narządach płciowych. Wpływają także na stabilizację procesów emocjonalnych, co w efekcie prowadzi do poprawy samopoczucia i lepszego podejścia do życia. O konkretnych składnikach tabletek na libido dla kobiet i ich właściwościach przeczytasz tutaj: https://sklep.lab1.com/produkt/n-deg-1-libido-her

Co jest najlepsze dla kobiet na libido? Te domowe sposoby wprowadź od zaraz!

Wiesz już, że libido u kobiet może zmieniać się z dnia na dzień i z minuty na minutę. Nawet mimo spełnienia tych samych czynników i mimo tych samych okoliczności, jedna i ta sama kobieta raz jest silnie podniecona, a innym razem całkiem obojętna na zaczepki partnera. Choć nie mamy „złotego środka” na twój problem, istnieje kilka zasad, które powinnaś wprowadzić od zaraz – i najprawdopodobniej zaczną działać prędzej, niż się tego spodziewałaś. 

  1. Zastąp niezdrowe jedzenie pełnowartościowymi posiłkami bogatymi w mikro- i makroelementy. Odstaw wszelkie używki.
  2. Umiarkowany, regularny sport to podstawa – zagwarantuje stały wyrzut endorfin. 
  3. Kontroluj stres – to on jest głównym winowajcą niskiego libido u kobiet.  
  4. Wysypiaj się! Jeśli nie jesteś wypoczęta, skąd masz mieć  energię na miłosne igraszki?
  5. Wyluzuj i zadbaj o siebie – nie musisz stale czuć presji ani być w ciągłej „gotowości seksualnej”. Bądź pozytywnie nastawiona do życia, ciesz się z małych rzeczy i zawsze myśl pozytywnie. Po co brać sobie do serca rzeczy, na które nie masz wpływu? 

Leave a Reply