Home > Przepisy > Naturalne leki: pokrzywa

Naturalne leki: pokrzywa

Pokrzywa to skuteczny lek na wiele przypadłości, któremu bez wątpienia warto poświęcić nieco więcej uwagi. Ta wyjątkowa roślina lecznicza, znana i ceniona już w czasach starożytnych, może być dziś wykorzystywana jako składnik zup i sałatek, może się też dobrze sprawdzić jako przyprawa, dzięki której pyszne dania staną się o znacznie zdrowsze. Najbardziej popularna jest jednak herbata z pokrzywy, po którą miłośnicy wspierania organizmu w naturalny sposób sięgają bardzo chętnie. W jaki sposób pokrzywa może nam pomagać w utrzymaniu dobrej formy?

Powodów, dla których warto się zainteresować pokrzywą, jest wiele. Ta roślina lecznicza to rewelacyjne źródło wielu ważnych dla zdrowia składników odżywczych, dzięki którym nasz organizm może sprawniej funkcjonować. Znajdziemy tu m. in. potężną dawkę witamin z grupy B oraz sporo witaminy C. A co z minerałami? W tym gronie pojawiają się m. in. tak ważne składniki zdrowej diety, jak krzem, potas oraz żelazo. Pokrzywa jest też źródłem kwasów organicznych, garbników oraz związków organicznych, dzięki którym może nas skutecznie wspierać w walce o zdrowie.

W jaki sposób roślina lecznicza, w której pojawia się tak wiele ważnych substancji, może wspierać nasz organizm? Jak się okazuje, pokrzywa jest rośliną dość uniwersalną, a korzyści, na jakie można liczyć poprzez włączenie jej do diety, jest wiele. Herbata z pokrzywy zalecana jest m. in. tym, którzy cierpią z powodu alergii i chcą poprawić sobie samopoczucie w naturalny sposób. Pokrzywa staje się też skutecznym wsparciem dla tych, którzy chcą się rozprawić z bakteriami, oraz dla tych, którzy chcą złagodzić ból oraz różnego rodzaju dolegliwości, tak często towarzyszące stanom zapalnym. Herbata z pokrzywy może nam też pomóc w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych toksyn, sprawdzi się też w walce o utrzymanie w dobrej formie nerek. Takie działanie pokrzywy to efekt jej moczopędnych właściwości, dzięki czemu z naszego organizmu wydalane są szkodliwe substancje. Regularne sięganie po pokrzywę może nam też pomagać w utrzymaniu cholesterolu na odpowiednim poziomie. Warto też pamiętać, że pokrzywa może mieć rewelacyjny wpływ nie tylko na ogólny stan naszego zdrowia, ale i na nasz wygląd. Kto regularnie sięga po napar z pokrzywy, ten może liczyć na to, że jego skóra stanie się piękniejsza i zdrowsza, a problemy z osłabionymi i matowymi włosami staną się tylko przykrym wspomnieniem.

Leave a Reply