Home > Przypadłości > Zabieg na dolinę łez

Zabieg na dolinę łez

W kwestiach dotyczących starzenia mamy dwa obozy. Jedni uważają, że należy starzeć się z godnością, inni jednak wolą wyglądać dobrze mimo upływu lat. Jak mawiają wszystko jest dla ludzi i naszym zdaniem lepiej dbać o siebie niż zdawać się na los. A ten, jak wiemy, bywa kapryśny.

Niestety po trzydziestce zaczyna zatrzymywać się produkcja kolagenu. Skóra zaczyna się powoli starzeć i powoli tracić jędrność. Taka kolej rzeczy. Ale przecież nie musi tak być. Możemy zawalczyć o siebie i swój wygląd znacznie szybciej.

Problem doliny łez

Oznaki starości najbardziej widać na twarzy. Kurze łapki to zmora, ale znacznie gorsze są cienie pod oczami, zwiotczała skóra i zanik podściółki tłuszczowej. Najczęściej z tymi zmianami mamy do czynienia w okolicach oczodołów i przyśrodkowej części policzków. Można stosować profilaktyczne masaże twarzy, jednak skutki nie zawsze spełniają założone oczekiwania.

Dolina łez zabieg – na czym polega i ile kosztuje?

Wypełnianie doliny łez to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego. Ilość preparatu użytego podczas zabiegu zależy od głębokości zagłębienia. Zazwyczaj jest to od 0 2 do 0.5 ml na jedną stronę. Zabieg wykonuje się przy użyciu igły dlatego przed ostrzykiwaniem smaruje się dolinę łez kremem znieczulającym. Zabieg trwa około dwudziestu minut. Cena zabiegu wypełniania doliny łez uzależniona jest od miejscowości, w której mieści się gabinet i wynosi od 600 zł wzwyż. Czy zabieg jest warty tej ceny? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza, gdy utrata tkanki tłuszczowej podskórnej w okolicach oczu oraz coraz bardziej wyraźne cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda smutno. Na efekty po zabiegu nie trzeba długo czekać. Zagłębienia na policzkach i pod oczami zostają spłycone. Pacjenci od razu zauważają młodszy wygląd twarzy, natomiast najlepszy i docelowy efekt pojawia się stopniowo i najbardziej zauważalny jest po kilku tygodniach. Dzieje się tak, ponieważ kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, a twarz znacznie się ujędrnia. Zabieg wypełniania doliny łez powinien być najbardziej satysfakcjonujący pod względem efektów po dwóch seriach. Efekt nie jest jednak dożywotni. Należy go powtarzać w okresach od 12 do 18 miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy wystawiać twarzy na promieniowanie słoneczne, ani korzystać z solarium. Nie jest wskazane narażanie się na znaczne zmiany temperatury.

Jeżeli zastanawiasz się nad poprawą swojego wyglądu i planujesz zabieg wypełnienia doliny łez pamiętaj, żeby wybrać zaufany gabinet. Lepiej, aby wypełnienie było mniejsze, aby efekt nie był sztuczny. Zdaj się na doświadczenie i eksperckie oko specjalisty.

Pamiętaj, że nie warto zwlekać. Kremy w żaden sposób nie poprawią, ani nie złagodzą zagłębień w dolinie łez. Negatywnie wpływa na okolicę oka i zmarszczki mimiczne palenie papierosów, a także picie alkoholu, który w pierwszej kolejności odbija się na twarzy.

Przeciwskazaniami do wykonania tego zabiegu są ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas hialuronowy oraz choroby układu odpornościowego.

Leave a Reply