Home > Przypadłości > Uśmierz ból z falą uderzeniową

Uśmierz ból z falą uderzeniową

Ból potrafi wyeliminować nas z życia towarzyskiego. Gdy coś boli i strzyka, człowiekowi odechciewa się jakichkolwiek aktywności, tym bardziej, gdy ból wraz z kolejnymi próbami powrotu do poprzedniego trybu życia, staje się coraz bardziej uciążliwy.

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej

Remedium na wszelkie bóle jest użycie fali uderzeniowej. Jest to zabieg, który przywraca pacjentom pełną mobilność, a co najważniejsze, eliminuje uporczywy ból. Fala uderzeniowa to terapia, która dedykowana jest osobom, u których żadne inne formy rehabilitacji nie przyniosły zadowalających sutków.

Jak wygląda zabieg z użyciem fali uderzeniowej?

Sam zabieg z użyciem fali uderzeniowej należy do krótkich, o niewielkim stopniu bólu. Zazwyczaj trwa kilka minut i wykonuje się go w serii zabiegów, z tygodniową przerwą.

Zabieg polega na przyłożeniu głowicy emitującej fale uderzeniową do obolałego miejsca, które uprzednio zostało posmarowane żelem. W efekcie otrzymujemy polepszenie krążenia krwi oraz znaczną poprawę metabolizmu tkanek. Aparatura emitującą falę uderzeniową jest w stanie dotrzeć do chorych tkanek, a w wyniku symulacji doprowadza tkanki do samouzdrowienia.

Jedyną wadą zabiegu jest jego głośność, jednak w walce o przywrócenie mobilności ciała jest to znikomy minus.

Jakie schorzenia możemy leczyć falą uderzeniową?

Jak już wspomnieliśmy, fala uderzeniowa eliminuje ból. Do głównych stanów bólowych leczonych w ramach takiej terapii zaliczamy: kolano biegacza, łokieć tenisisty, hallux, bóle biodra, nadgarstka, a także barku. Terapie docenią osoby z zapaleniem ścięgna Achillesa lub ścięgna rzepkowego.

Gdzie szukać pomocy?

Zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej warto szukać w wyspecjalizowanych gabinetach medycznych, które oferują swoim pacjentom kompleksową pomoc w zakresie rehabilitacji. Do takich placówek zaliczamy MedPolonia, którą znajdziecie klikając w link: https://medpolonia.com.pl. Rzetelna obsługa, wyspecjalizowana kadra – wszystko, czego może zapragnąć pacjent, znajduje się w jednym miejscu.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rehabilitacyjną.

Leave a Reply