Home > Uroda > Trądzik różowaty — jaki krem wybrać?

Trądzik różowaty — jaki krem wybrać?

Trądzik różowaty (acne rosacea) to częsta i przewlekła choroba zapalna skóry twarzy. Na jej wystąpienie najbardziej narażone są kobiety o jasnej karnacji, chociaż to u mężczyzn charakteryzuje się cięższym przebiegiem. Pierwszym objawem jest zaczerwienienie twarzy, związane z nadmierną reaktywnością naczyń. Następnie mogą się pojawić krosty, obrzęki, uczucie pieczenia lub szczypania skóry, a także poszerzone naczynia krwionośne, znane jako pajączki. Trądzik stanowi nie tylko istotny problem estetyczny, ale przede wszystkim — zdrowotny. Myśląc o sposobach walki z nim, można natrafić na rozmaite produkty, w tym kremy na trądzik różowaty. Jednak jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Dobry krem na trądzik — działanie

Dobry krem na trądzik działa leczniczo na zmiany chorobowe dzięki zastosowaniu szeregu naturalnych, bezpiecznych dla skóry składników. Warto jednak zwrócić uwagę, że spośród wszelkiego rodzaju leków czy innych dermokosmetyków, kremy znajdą zastosowanie tylko u osób, u których trądzik nie rozwinął się jeszcze do poważnego stadium. Dlatego, jeśli dostrzegasz u siebie pierwsze niepokojące zmiany na skórze twarzy, mogące wskazywać na tę przypadłość, nie zwlekaj z zastosowaniem dobrego kremu na trądzik, dzięki któremu unikniesz poważniejszych powikłań.

Krem do twarzy z trądzikiem różowatym — jak stosować?

Żeby krem do twarzy z trądzikiem różowatym wykazał oczekiwane, lecznicze efekty, ważne jest nie tylko to, po jaki produkt sięgniesz, ale także sposób i częstotliwość jego stosowania. Należy przestrzegać pory dnia, na którą dedykowany jest dany preparat. Po kremy na rano i na dzień najlepiej sięgnąć już po przebudzeniu, dzięki czemu chora skóra będzie odpowiednio przygotowana na resztę dnia — nawilżona, bez rumienia i wyprysków, a przy tym chroniona przed szkodliwym działaniem czynników z zewnątrz. Natomiast krem na noc wspomaga regenerację cery w trakcie snu. Pamiętaj jednak, że przed użyciem kremu do twarzy z trądzikiem różowatym, należy delikatnie oczyścić twarz specjalnym płynem oczyszczającym.

Trądzik różowaty — krem godny polecenia

Na trądzik różowaty krem godny polecenia to krem na dzień z linii Acnerose. Dzięki wykorzystaniu składników naturalnego pochodzenia wykazuje działanie prozdrowotne. Nie zawiera olejków eterycznych, a więc jest bezzapachowy i bezpieczny dla chorej skóry. Wśród składników aktywnych, które zapewniają skuteczność kremu na dzień znajdują się:

  • ichtiol biały – działający antybakteryjnie, nawilżająco i łagodząco,
  • ekstrakt z lukrecji — działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i redukuje zaczerwienienia,
  • bisabolol — również wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, pomaga radzić sobie z rumieniem i zmniejsza podrażnienia,
  • ekstrakt z kasztanowca — nawilża skórę oraz wzmacnia naczynka,
  • olej z glistnika — redukuje wypryski i przyspiesza ich gojenie.

Dodatkową zaletą kremu Acnerose jest jego przyjemna konsystencja oraz fakt, że może podziałać korzystnie na przykład po zbyt długiej wizycie na słońcu.

Krem na trądzik różowaty — opinie

Wielu chorych, którzy cierpią na zmiany skórne twarzy, daje bardzo pozytywne opinie kremów na trądzik różowaty. Mimo ogólnej nieuleczalności tej choroby, odpowiednio dobrane preparaty pozwalają na znaczną redukcję objawów i poprawę wyglądu skóry. Doświadczył tego już niejeden chory, pod warunkiem, że nie doszło u niego do znacznego pogorszenia stanu zdrowia.

Podsumowanie

Kremy na trądzik to dobre rozwiązanie w leczeniu tej przypadłości, jednak warto pamiętać, że nie jedyne. Przede wszystkim należy profilaktycznie dbać o skórę poprzez stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, a w razie nawracających problemów zdrowotnych skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

Leave a Reply