Home > Specjaliści > Smilebox – dentystyczny zestaw na piękny uśmiech

Smilebox – dentystyczny zestaw na piękny uśmiech

Smilebox

Jak wynika z nazwy tego nowego w ofercie i bardzo ciekawego zestawu, ma on służyć dentystom pomocą w odzyskiwaniu pięknego uśmiechu ich pacjentów. W jego skład wchodzi kilka produktów, które wzajemnie się uzupełniają podczas zabiegów podnoszących higienę dentystyczną jamy ustnej. Głównym elementem zestawu Smilebox jest kątnica profilaktyczna, a pozostałe części zestawu zostały dopasowane tak, by stanowiły logiczne uzupełnienie wszystkim, co może być przydatne przy wszelkich zabiegach wykonywanych z użyciem tego narzędzia. Niezależnie od tego, czy są używane do drobnych korekt, czy do chirurgii endodontycznej, kątnice dentystyczne są istotną częścią każdej praktyki dentystycznej.

Polerowanie zębów z zestawem Smilebox

Niektórzy ludzie mogą mylić polerowanie zębów z czyszczeniem zębów, myśląc, że to ta sama czynność. Istnieją subtelne różnice. Jeśli zapytasz profesjonalnego dentystę, czym jest polerowanie zębów, możesz uzyskać dokładniejszą odpowiedź. Prosta odpowiedź brzmi, że jest to zabieg wykańczający, zwykle stosowany po zabiegach czyszczenia i wybielania zębów, który przeprowadza się z wykorzystaniem narzędzi i części eksploatacyjnych zawartych w zestawie Smilebox. Polerowanie następuje po usunięciu nagromadzonej płytki nazębnej i przed płukaniem z fluorem w celu ochrony zębów.

Jak dentysta poleruje Twoje zęby przy użyciu Smilebox?

Polerowanie służy również do usuwania przebarwień powierzchniowych, a czasem bakterii po zabiegach stomatologicznych. Standardowa procedura wykorzystuje małą gumową miseczkę i drobną, średnią lub gruboziarnistą pastę polerską, które również stanowią część zestawu Smilebox. Inną metodą jest użycie strumieni powietrza i wody oraz drobnych materiałów ściernych do polerowania zębów.

Polerka wydaje cichy dźwięk, gdy końcówka szybko się obraca. Końcówka wykonana jest z miękkiej gumy, która dopasowuje się do kształtu powierzchni każdego zęba. Dentysta delikatnie umieszcza polerkę na każdym zębie, aby usunąć wszelkie przebarwienia, ponieważ pomaga ona pokryć pastę polerską na całej powierzchni. W tej metodzie woda dostaje się między małe szczeliny każdego zęba, aby uzyskać jeszcze lepszy połysk. Metoda strumienia wody wykorzystuje sodę oczyszczoną do usuwania głębszych lub bardziej wrażliwych plam.

Jakie są korzyści z polerowania zębów?

Najbardziej oczywistą korzyścią z polerowania zębów jest wspaniały uśmiech (stąd nazwa zestawu Smilebox). Jednak korzyści płynące z polerowania zębów nie są tylko kosmetyczne. Regularne polerowanie zębów zapewnia, że ​​na zębach nie pozostaje osad i kamień nazębny, co pomaga zachować większą ilość szkliwa zębów. Płytka nazębna i kamień nazębny mogą wytwarzać bakterie, powodując nieświeży oddech, a nawet problemy sercowo-naczyniowe. Prawdopodobieństwo próchnicy jest mniejsze i możesz używać zębów do końca życia. Zaniedbanie może prowadzić do infekcji zębów.

Jaka jest różnica między polerowaniem a wybielaniem zębów?

Możesz się zastanawiać, czy ta procedura jest tym samym, co wybielanie zębów. Zabiegi wybielania zębów wykonuje zazwyczaj stomatolog kosmetyczny za pomocą żelu zawierającego nadtlenek po nałożeniu ochronnej powłoki na dziąsła. Niektórzy dentyści mogą używać laserów w celu wzmocnienia efektu wybielania kremów lub żeli wybielających zęby. Czas i częstotliwość wybielania zębów zależy od głębokości przebarwienia oraz stopnia przebarwienia zębów. Z drugiej strony, polerowanie zębów to procedura mechaniczna, którą zobaczysz podczas każdej wizyty w celu czyszczenia. Nie wybiela zębów, ale zęby wyglądają na czystsze i jaśniejsze.

Narzędzia, które pozwalają dentystom dbać o Twój uśmiech:

Rękojeść szybkoobrotowa. Te precyzyjne urządzenia są przeznaczone do wydajnego usuwania tkanki twardej bez potrzeby stosowania nacisku, ciepła czy wibracji. Mogą różnić się konstrukcją, kształtem i materiałem konstrukcyjnym i zazwyczaj pracują w zakresie od 250 000 do 400 000 obr./min. Cechy, takie jak typ mocowania, rozmiar głowicy, źródło światła (na przykład światła światłowodowe), waga rękojeści i hałas silnika różnią się w zależności od marki.

Rękojeść wolnoobrotowa (turbina powietrzna). Jest to zasadniczo ręczny silnik, który zwykle jest napędzany powietrzem lub elektrycznie. Obraca wiertłem dentystycznym i miseczką profilaktyczną średnio z prędkością 50 000 obr./min. Urządzenia te są powszechnie stosowane do usuwania próchnicy, a także do udoskonalania preparatów ubytków w zabiegach endodontycznych, takich jak kanały korzeniowe. Funkcje mogą się różnić: na przykład, czy urządzenie ma dysze powietrzne czy wodne. Te rękojeści są wykonane z szeregu coraz lżejszych materiałów o ergonomicznych kształtach.

Rękojeści elektryczne. Systemy elektrycznych końcówek dentystycznych to potężne kątnice, które oszczędzają czas i zwiększają dokładność podczas różnych zabiegów. Zmotoryzowany moment obrotowy silników elektrycznych zmniejsza potrzebę precyzji napędzanej powietrzem i może być bardzo pomocny dla dentystów podczas pracy w ciasnych przestrzeniach lub pod trudnymi kątami. Występują w różnych stylach.

Leave a Reply