Home > Uroda > Regeneracja skóry na twarzy

Regeneracja skóry na twarzy

Bardzo trudno byłoby nie zauważyć, że w okresie jesienno-zimowym wszelkiego rodzaju problemu skórne znacznie się nasilają. Co więcej, dotyczy to nie tylko skóry twarzy, ale też całego ciała. Kapryśna pogoda, a co za tym idzie, bardzo szybko zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że skóra przeżywa prawdziwą rewolucję. W rezultacie może stać się przesuszona, ściągnięta, a w niektórych przypadkach możemy dostrzec również pojawienie się suchych skórek. W tym trudnym okresie niebywale ważna jest właściwa i przemyślana pielęgnacja. Oczywiście dopasowana do typu cery. Jak powinna wyglądać regeneracja skóry na twarzy?

Na czym polega regeneracja skóry twarzy?

Obecnie sklepowe półki obfitują w produkty, których zadaniem ma być intensywna i kompleksowa regeneracja skóry twarzy. W związku z tym wybierania najwłaściwszego może wydawać się nie lada wyzwaniem. Szczególnie, że przekrój – kremy, koncentraty, bazy, serum – jest naprawdę szeroki.  Produkty takie szczególnie polecane są do pielęgnacji ceru suchem, zmęczonej i zwiotczałej. Z wiekiem skóra traci swoje naturalne zdolności regeneracyjne. Pielęgnacyjny program, na który składają się aż trzy produkty dedykowane do regeneracji skóry twarzy, oferuje marka Ducray.

Niezwykle istotną rolę odgrywa również nawilżanie od wewnątrz. Oprócz zdrowej i zbilansowanej diety nie należy zapominać również o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody, czyli wypijaniu minimum 2 litrów wody dziennie. Jesteś tym, co jesz – tego stwierdzenia warto się bezwzględnie trzymać w walce o piękną i odżywioną skórę. Dieta powinna obfitować nie tylko w witaminy z grupy B i C, ale również kwasy omega-3 i omega-6, które odpowiadają za zatrzymywanie się wody w organizmie. Na jakie produkty warto więc postawić?

  • świeże owoce i warzywa,
  • produkty pełnoziarniste,
  • tłuste ryby,
  • oleje,
  • orzechy,
  • awokado.

Jak już wspominaliśmy, oferta produktów przeznaczonych do regeneracji skóry na twarzy , nieustannie przybiera na sile. Podczas zakupowego szaleństwa warto skupić się przede wszystkim na potrzebach skóry i sygnałach, które wysyła. Ważne jest też czytanie składów i stosowanie się do zaleceń producentów. Taka mieszanka z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty!

Leave a Reply