Home > Ciekawostki > Praca za granicą z zakwaterowaniem – jeszcze większe korzyści

Praca za granicą z zakwaterowaniem – jeszcze większe korzyści

pracy za granicą z zakwaterowaniem

Praca za granicą daje korzyści związane z podniesieniem standardu życia, dzięki większym zarobkom niż tym możliwym w Polsce. Wyjeżdżając do pracy do obcego kraju zarabiając w Euro po powrocie możemy pomnożyć nasze zarobki razy cztery. W pracy za granicą zarabiasz przez cały czas, musisz jedynie wydawać pieniądze na sprawy związane z życiem codziennym jak na przykład jedzenie lub zakwaterowanie.

Istnieją również oferty pracy za granicą z zakwaterowaniem, które pozwalają na jeszcze większą okazję zarobkową. Dzięki zakwaterowaniu zapewnione przez pracodawcę nie musisz się martwić o dach nad głową oraz wydatki z nim związane.

Szwajcaria – raj dla pracowników

Szwajcarię oprócz pięknych, górzystych terenów charakteryzują wysokie zarobki oraz życie na wysokim poziomie. Praca wyjęta z marzeń, to może przestać być jedynie w Twojej wyobraźni. Zarobki w Szwajcarii nawet na podrzędnych stanowiskach są ogromne. Prawdą jest, że zarobki w Szwajcarii zachęcają do przyjazdu do niej, lecz podjęcie pracy w tym kraju nie jest takie łatwe. Szwajcarscy pracodawcy są bardzo wymagający, a życie w tym kraju nie należy do najtańszych. Biorąc jednak wszystko pod uwagę nadal jest opłacalne wyjechać do pracy w Szwajcarii.

Mimo, że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej to rynek pracy jest otwarty na obywateli krajów członkowskich. Obywatele Unii mogą więc podejmować tam legalną pracę. Szwajcaria jest też krajem bardzo różnorodnym pod względem językowym. Funkcjonują tam aż cztery języki urzędowe, jakimi są: niemiecki, francuski, włoski oraz romansz. Kolejną rzeczą, którą warto jest wiedzieć przed wyjazdem do kraju jest fakt, iż państwo podzielone jest na 26 kantonów, które mają osobne konstytucję, przepisy podatkowe, a także administrację. Dlatego w każdym z nich należy być czujnym i ostrożnym na nowe zakazy.

Zarobki europejskie w zestawieniu z polskimi

 Wiemy już, że Szwajcaria to raj dla pracowników pod względem wysokiego wynagrodzenia. Sytuacja w Polsce jest znacznie gorsza, mimo że powoli zbliżamy się do naszych zachodnich oraz północnych sąsiadów. Jednak ta przepaść jest ogromna. Pod względem zarobkowym jesteśmy państwem trzeciej kategorii. Istnieją oczywiście państwa, w których sytuacja finansów jest znacznie gorsza od sytuacji w Polsce, jednak nie zmienia to faktu, że Polska nie góruje w rankingach na najwyższe zarobki Europy, a co dopiero najwyższe średnie zarobki świata.

W Polsce zarabiamy średnio 850 euro na rękę co w krajach zachodnich byłoby nie do pomyślenia- oni zarabiają cztery razy tyle. Jest to przykra część realiów prowadzenia życia w Polsce, lecz nie każdy musi się z nimi zmagać. Niektórzy uciekają od tych problemów za granicę z dala od niskich zarobków, by wieść szczęśliwsze i na wyższym poziomie życie. Polakom zamieszkującym ten kraj pozostaje nic innego jak szukanie rozwiązań jakimi są własne biznesy, czy wysokie stanowiska, a tym którzy nie są w stanie sobie na to pozwolić- czekanie z nadzieja na lepsze jutro.

Leave a Reply