Home > Ciekawostki > Portfel sprzętowy Ledger Nano S

Portfel sprzętowy Ledger Nano S

Co sprawia, że Ledger Nano S jest tak bezpiecznym urządzeniem? Przede wszystkim, nasze waluty wirtualne są przechowywane w trybie offline, a zatem nie mogą zostać przejęte na skutek ataku hackerskiego. Dostęp do urządzenia jest chroniony kodem PIN, który ustawiamy przy pierwszej konfiguracji urządzenia. Wtedy wyświetlane są również losowo wygenerowane słowa, które musimy zapisać i schować w bezpiecznym miejscu. Jest to bowiem hasło do kopii zastępczej. W sytuacji, gdy nasz portfel sprzętowy zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu, możemy odzyskać dostęp do naszych kryptowalut właśnie za pośrednictwem zapisanego hasła.

Pierwsze modele portfeli sprzętowych były mało praktyczne i stwarzały sporo trudności np. przy wykonywaniu codziennych płatności. Dziś, za sprawą nowoczesnej technologii bezpieczeństwo idzie w parze z funkcjonalnością. Dostęp do urządzenia otrzymujemy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na nasz komputer, a także aplikacji mobilnej. Możemy w każdej chwili zrealizować płatność bez narażania naszych środków. To idealne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, a także użytkowników, którzy codziennie wykonują płatności kryptowalutowe.

Gdzie kupić Ledger Nano S?

Koszt zakupu oscyluje obecnie w granicy 250 – 300 PLN. Dwukrotnie więcej kosztuje natomiast unowocześniona wersja druga. Portfel Ledger Nano S najlepiej kupić z oficjalnej strony internetowej producenta, bądź w sklepach będących oficjalnym partnerem marki. Nie należy kupować urządzeń używanych, gdyż nie mamy pewności, czy nie są one zainfekowane wirusami przez poprzedniego właściciela. Zazwyczaj oferty używanych urządzeń okazują się próbą oszustwa. W internecie można znaleźć wiele opisanych przypadków, gdy ktoś kupił używany Ledger Nano S i utracił trzymane na nim kryptowaluty. W przypadku portfela nieużywanego przez nikogo wcześniej, taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Zaoszczędzenie kilku złotych nie jest warte ryzyka.

Ledger Nano S – opinie użytkowników

Portfel sprzętowy Ledger Nano S cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Szacuje się, że sprzedano już ponad półtora miliona egzemplarzy. Warto nadmienić, że na rynku dostępny jest również unowocześniony model Ledger Nano X. Twórcy projektu prowadzą również prace nad kolejną generacją portfeli sprzętowych. W opiniach klientów przeczytamy, że jest to niezawodny i absolutnie sprawdzony sposób na przechowywanie kryptowalut. Użytkownicy bardzo pozytywnie wypowiadają się także na temat prostej i intuicyjnej obsługi.

Portfel posiada certyfikaty bezpieczeństwa wystawione przez zewnętrzne instytucje, które przebadały jego działanie. Poświadczają one, że zapewnienia prezentowane przez producenta są zgodne z tym co w rzeczywistości oferuje urządzenie. Popularność urządzenia sprawia, że dostępnych jest wiele recenzji. W każdej z nich portfel Ledger Nano S wypada znakomicie. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie kryptowalut z pewnością powinieneś kupić to urządzenie.

Leave a Reply