Home > Ciekawostki > Odtruwanie wątroby – jaka dieta może pomóc?

Odtruwanie wątroby – jaka dieta może pomóc?

Zdrowa wątroba to lepsza forma i piękniejszy wygląd, warto zatem w porę o nią zadbać. Co jest największym zagrożeniem dla tego narządu? Bez wątpienia te toksyny i szkodliwe substancje, z jakimi nasza wątroba musi się borykać każdego dnia. W jaki sposób możemy ją wspierać? Jeśli chcemy przyspieszyć proces regeneracji wątroby, powinniśmy w porę zadbać o zdrową dietę oraz o te kuracje, dzięki której narząd ten będzie mógł się uwolnić od szkodliwych toksyn. Co warto wiedzieć na temat diety, dzięki której odtruwanie wątroby stanie się łatwiejsze?

Dieta odtruwająca wątrobę ma jeden cel – oczyszczenie tak ważnego narządu, jakim jest wątroba, ze szkodliwych toksyn. Taki detoks każdemu z nas wyjdzie na dobre, warto zatem zapoznać się z jego podstawowymi zasadami. Kiedy warto zacząć odtruwanie wątroby? O tym, że nasza wątroba wymaga wsparcia, świadczą liczne objawy, takie jak: ciągłe zmęczenie, problemy związane ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi, wahania nastroju oraz zwiększony apetyt na słodycze.

Zanieczyszczona wątroba ma też istotny wpływ na naszą sylwetkę oraz na nasz wygląd. Typowe objawy jej zanieczyszczenia to problemy związane ze zbyt powolną przemianą materii zmiany skórne, takie jak przebarwienia czy uciążliwe brodawki. Co można zrobić, by oczyścić wątrobę?

Zasady diety odtruwającej wątrobę są dość proste, zatem taki detoks każdy z nas może przeprowadzić we własnym domu. Jak? Podstawą będzie wykluczenie z menu na kilka tygodni takich produktów, jak pieczywo pszenne, nabiał oraz czerwone mięso. Słodycze, kawa, mocna herbata oraz alkohol to kolejne produkty, z których na pewien czas należy zrezygnować – dla dobra swej wątroby. Co powinno się zatem znaleźć w diecie, której głównym celem jest odtruwanie wątroby?

Przede wszystkim warzywa. Idealnie sprawdzają się tu warzywa zielone, choć warto sięgać i po marchew, i po buraki. Ciemne pieczywo, świeże ryby oraz tłoczone na zimno oleje roślinne to kolejne produkty, które pomogą nam oczyścić wątrobę ze szkodliwych toksyn. Detoks taki można też wspierać takimi produktami, jak mleko sojowe, świeże owoce oraz kiełki nasion strączkowych.

Kawa czy herbata

Odtruwanie wątroby powinno iść w parze z dbaniem o nią przez cały czas. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie rezygnować z kawy czy herbaty, najważniejsze abyś wiedział jakie produkty w tej kategorii wybierać i jak je spożywać.

Jak pogodzić spory między zwolennikami kawy a herbaty? Wydaje się to niemożliwe. Często argumenty przytaczane każdej ze stron wydają się nadrzędne, przechylają szalę zwycięstwa to na jedną stronę, a to na drugą. Zarówno kawa, jak i herbata mogą ochłodzić organizm, gdy żar leje się z nieba. Wersja mrożona idealnie ukoi rozpalone ciała. Mogą również podnieść ciśnienie krwi, pobudzić do działania. Poznaj swiatkawyiherbaty.com.pl, który zaprasza Cię na podróż do swojej magicznej przestrzeni. Wyobraźnia przeniesie Cię, gdzie tylko zechcesz.

Leave a Reply