Home > Ciekawostki > Nasiona marihuany automaty – co warto o nich wiedzieć?

Nasiona marihuany automaty – co warto o nich wiedzieć?

nasiona automaty

Nasiona marihuany automaty posiadają zdolność automatycznego kwitnienia. Z tego typu nasion marihuana wzrasta bez względu na porę roku – nie reaguje ona bowiem ani na długość dnia czy nocy, ani na czas oświetlania. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Nasiona autoflowering – skąd się wzięły?

Nasiona marihuany automaty w skrócie nazywane są auto, natomiast ich pełna nazwa to autoflowering. Odmiany konopi posiadające zdolność automatycznego zakwitania, zaczynają kwitnąć w pewnym momencie swoje życia, niezależnie od pory roku czy warunków oświetleniowych. Ponadto nasiona automaty mogą być uprawiane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Automaty występują przede wszystkim na terenach Azji i we wschodniej części Europy. Jest to powiązane z panującymi na tych obszarach warunkami klimatycznymi. Na odpowiednie warunki do wzrostu konopi można tu liczyć wyłącznie latem, jednak ta pora roku z reguły trwa dość krótko, cechuje się krótkimi nocami oraz długimi dniami.

Tymczasem dla konopi klasycznych to właśnie długie noce są głównym bodźcem inicjującym kwitnienie. By dostosować się do tak niesprzyjających warunków, występująca tu odmiana konopi Cannabis Ruderalis wykształciła nasiona autoflowering. W tym przypadku nie ma większego znaczenia, czy jest dzień, czy noc, i jak długo trwa. Obecnie nasiona Cannabis Ruderalis krzyżuje się z odmianami Cannabis Indica oraz Cannabis Sativa. W ten sposób otrzymuje się gatunki konopi o wyjątkowych cechach, które jednocześnie automatycznie zakwitają.

Nasiona automaty – jak szybko rosną?

Nasiona autoflowering zapewniają obfite zbiory. W tym przypadku nie trzeba dokonywać praktycznie żadnych zmian w cyklu oświetlenia między fazami wzrostu a kwitnienia czy w procesie eliminowania męskich roślin. Największe zbiory dają rośliny uprawiane na zewnątrz – zapewniają one nawet kilka razy większe zbiory. Przy założeniu, że sadzonka jest właściwie oświetlona, może osiągnąć dojrzałość po upływie około 10 tygodni.

Jest to możliwe dlatego, że nasiona automaty optymalnie wykorzystują większą ilość światła dostępnego w ciągu doby. To z kolei sprawia, że cykl życia rośliny jest zdecydowanie krótszy – wynosi przeciętnie od 60 do 80 dni, licząc od fazy kiełkowania do zbioru. Świeże i zdrowe nasiona konopi pozostają nawet przez 1,5 roku od chwili zebrania. Po upływie tego czasu powoli, ale systematycznie obniża się ich kiełkowalność.

Ważne jest, by nasiona w pełni dojrzały zanim zostaną zebrane. Następnie muszą być one właściwie przechowywane, co ma bezpośredni wpływ na ich jakość. Do nasion konopi, niezależnie od ich rodzaju, nie należy dopuścić wilgoci. Nasiona należy trzymać w ciemnym, suchym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie ich w zamykanych, szczelnych słoikach – takie nasiona nawet po kilku latach mogą kiełkować w około 80%.

Nasiona marihuany auto feminizowane – czym są?

W naturalnych warunkach marihuana może występować pod postacią zarówno żeńskich, jak i męskich osobników. Tymczasem nasiona feminizowane są hodowane w taki sposób, by nie posiadały żadnych chromosomów męskich. W ten sposób uzyskuje się pewność, że każda roślina, która wyrośnie z tych nasion, zakwitnie jako żeńska, a co się z tym wiąże – będzie wytwarzać pożądane przez hodowców pąki żywiczne.

Nasiona konopi – czy są legalne?

O ile uprawa oraz pomoc w uprawie marihuany jest w Polsce nielegalna, zakup oraz posiadanie nasion konopi jest całkowicie zgodne z prawem. Nasiona konopi nie zawierają żadnych substancji o działaniu narkotycznym, dlatego ich posiadanie oraz sprzedaż w Polsce są dozwolone i nie wiążą się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Nasiona konopi można kupić między innymi w celach kolekcjonerskich. Nie wszyscy wiedzą, że ziarenka konopi indyjskich są też bogatym źródłem witamin i składników odżywczych, dlatego niektórzy traktują je jako element zbilansowanej diety.

Leave a Reply