Home > Uroda > Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej – z których warto skorzystać?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej – z których warto skorzystać?

Medycyna estetyczna daje nam szansę na zachowanie pięknego, zdrowego wyglądu pomimo prowadzonego stylu życia czy upływu lat. Jeśli tylko zapoznamy się niektórymi zabiegami, jakie mają w swojej ofercie renomowane kliniki, nagle okaże się, że przynajmniej kilka z nich nas zainteresuje – może nawet do tego stopnia, że będziemy chcieli przetestować je na własnej skórze. Jeśli jednak nie zetknęliśmy się jeszcze z gabinetami medycyny estetycznej oraz kuracjami tego typu, zapewne zastanawiamy się, od czego najlepiej zacząć. W końcu wybór możliwych do przeprowadzenia zabiegów jest bogaty i zróżnicowany.

Botoks – sposób na wygładzenie zmarszczek

Botoks podawany jest w formie zastrzyków, wykonywanych w obszarach ciała, które chcielibyśmy wygładzić, tym samym pozbywając się nieestetycznie wyglądających zmarszczek. W rzeczywistości, botoksem jest oczyszczone białko botulinotoksyny. Jego aplikacja ogranicza aktywność mięśni, w pewien kontrolowany sposób „paraliżując je”. Każdy człowiek podczas śmiania się, mówienia czy nawet marszczenia brwi porusza mięśniami twarzy, co sprzyja tworzeniu się zmarszczek. Natomiast dzięki botoksowi można idealnie wygładzić konkretne obszary twarzy. Najczęstszym miejscem aplikacji jest czoło oraz okolice oczu. Zwykle cena takiego zabiegu uzależniona jest od tego, jak wiele zastrzyków zostanie przeprowadzonych w ramach jednej serii lub jak obszerny zakres powierzchni skóry chciałaby wygładzić osoba odwiedzająca gabinet medycyny estetycznej. Botox jest bardzo skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek, a efekty jego zaaplikowania są widoczne już do 48 godzin od zabiegu.

Mezoterapia igłowa – pozwala na dogłębne odżywienie skóry

Innym, bardzo interesującym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, co potwierdza niejedna sprawdzona strona, poświęcona podobnym tematom, jest mezoterapia igłowa. Kuracja polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć na skórze w celu zaaplikowania specjalnego koktajlu witaminowego do jej głębszych warstw. Bardzo często zabieg ten jest wykonywany z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia. Dzięki takiemu sposobowi podania wybranej substancji, skóra może zostać dogłębnie odżywiona, a przy tym także pobudzona do uruchomienia intensywnych procesów regeneracyjnych. Zabieg stosuje się też dla odpowiedniego nawilżenia, redukcji niedoskonałości, ujędrnienia danego obszaru ciała czy hamowania efektów starzenia się skóry. Do jednych z najpopularniejszych substancji, jakie podaje się w ramach mezoterapii igłowej, należą koktajle ze szczególnym uwzględnieniem witaminy A, C i E oraz kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za wiązanie wody w głębokich warstwach skóry.

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting na poprawę kondycji skóry

Ciekawym zabiegiem jest również podawanie doskórnie specjalnego preparatu, który przygotowuje się z krwi osoby zgłaszającej się do gabinetu medycyny estetycznej. Pozwala to na pobudzenie komórek skóry, przyspieszanie jej procesów regeneracyjnych, a także poprawia krążenie i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg umożliwia skuteczne ujędrnienie i wyraźną poprawę elastyczności skóry. Sprawia, że zwiększa się jej napięcie i finalnie wygląda ona zdrowiej oraz promienniej. Bardzo często osocze bogatopłytkowe efekty osiąga jeszcze lepsze i trwalsze w połączeniu z innymi zabiegami.

Czasem warto zaufać specjalistom kosmetologom i oddać się w ich ręce. Wtedy może przyjść nie lada zaskoczenie, jakie rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać. Jeśli któryś z zabiegów nas zainteresował – najlepiej już teraz sprawdzić, w jakim salonie urody przeprowadza się go w profesjonalny i efektywny sposób.

Leave a Reply