Według statystyk z łysieniem w naszym kraju zmaga się co drugi mężczyzna, który ukończył już 50 rok życia. Problem ten dotyczy także osób w młodszym wieku, a nawet niektóre kobiety.Czynnikami, które wywołują nadmierne wypadanie włosów to różnego rodzaju choroby, dieta uboga w składniki odżywcze, ciągły stres oraz geny przekazane przez rodziców. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem jest mikropigmentacja skóry głowy. Dla kogo przeznaczony jest zabieg mikropigmentacji i na czym polega?
Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?
Niestety, ale u wielu osób łysienie doprowadza do obniżenia samooceny oraz pojawienia się kompleksów. Ratunkiem dla utraty włosów może być mikropigmentacja skóry głowy. Technikę tą opatentowała izraelska firma, która jest liderem makijażu permanentnego, a sam pomysł powstał w głowie światowej sławy mistrza, który nazywa się Moshe Alul.Potocznie zabieg nazywa się medycznym tatuażem, ale nie jest to, to samo co ozdobny rysunek. W tym przypadku umieszczony jest bardzo płytko w warstwach skóry głowy i całym procesem zajmuje się tylko wykwalifikowany personel medyczny.Zabieg polega na tym, że w naskórek wprowadza się specjalne, nieorganiczne pigmenty, które pozyskuje się z minerałów. Pozwala to uzyskać naturalny efekt krótko przystrzyżonej fryzury.Pigmenty te są neutralne dla organizmu człowieka, dzięki czemu nie występują żadne reakcje alergiczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to metoda, która pozwala leczyć nadmierne wypadanie włosów, ale wyłącznie sposób na tuszowanie łysiny.
Technika mikropigmentacji skóry głowy pozwala:
- odtworzyć linie włosów,
- ukryć blizny znajdujące się na głowie,
- zwiększyć efekt przeszczepienia włosów,
- poprawić wygląd rzadkich włosów, poprzez uzyskanie optycznego zagęszczenia fryzury.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg mikropigmentacji?
Mikropigmentacja skóry głowy umożliwia osiągnięcie efektu krótko ostrzyżony włosów. Głównie z tego powodu na zabieg decydują się najczęściej mężczyźni.Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tej techniki tuszowania łysienia korzystały również kobiety. Dla nich dobierane są specjalne, zupełnie inne pigmenty, które pozwalają uzyskać naturalny efekt zagęszczenia długich włosów.Zabieg HFS to dedykowane rozwiązanie dla osób cierpiących na całkowite łysienie, plackowate, bliznowaciejące lub androgenowe. Metoda ta skuteczna jest także u osób, u których wykryto łysienie telogenowe oraz anagenowe.Żeby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, lekarz specjalista musi wykonać odpowiednie procedury.
Technika ta nie może być zastosowana u osób, u której występują:
- stany zapalne i infekcje,
- łuszczyca,
- choroby skóry,
- cukrzyca,
- nowotwory,
- albo pacjent przyjmuje leki rozcieńczające krew lub preparaty sterydowe.
Ile czasu przeprowadza się zabieg?
Mikropigmentacja włosów to zabieg, który wykonuje się od 1 do 3 godzin. Przed rozpoczęciem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć jego dyskomfort podczas mikropigmentacji.Zabieg wykonuje się na bardzo krótko ściętych włosach. Specjalista pokrywa skórę głowy specjalnym pigmentem, aby stworzyć imitacją owłosienia.Lekarze przeprowadzający mikropigmentację skóry głowy dobierają taki kolor, aby przypominał on naturalny kolor włosów pacjenta. Efekt utrzymuje się na głowie od jednego do dwóch lat i wszystko uzależnione jest głównie od indywidualnych cech danego człowieka, decydującego się na zabieg. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę: https://klinikasmp.pl/dla-kogo/