Home > Przypadłości > Medycyna estetyczna w uśmierzaniu bólu

Medycyna estetyczna w uśmierzaniu bólu

Większość osób uważa, że kliniki medycyny estetycznej zajmują się jedynie pacjentami chcącymi poprawić swoją urodę. Nic bardziej mylnego, gdyż profesjonalne gabinety wykonują również zabiegi lecznicze, których celem jest, uśmierzenie bólu. Jest to możliwe jedynie, przy pomocy nowoczesnej technologii.

Drugie oblicze medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która w naturalny sposób może poprawić wygląd, nie powodując przy tym uzyskania sztucznego efektu. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej nie stosuje się tu zabiegów z użyciem implantów, a także nie wykonuje się cięć skóry. Celem przeprowadzenia tych zabiegów jest naturalne pobudzenie skóry do procesów regeneracyjnych i jej odnowy. Dzięki temu zwiększa się produkcja kolagenu, a tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana. Efekty tych zabiegów są porównywalne z zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej, jednak są one mniej inwazyjne, nie wymagają hospitalizacji, a pacjent nie jest poddawany długiej rekonwalescencji. W związku z tym zabiegi te cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niewiele osób wie, że są one również stosowane w ramach fizjoterapii oraz leczenia bólu.

Jak zabiegi medycyny estetycznej łagodzą ból?

Gabinety medycyny estetycznej są odwiedzane przez pacjentów chcących poprawić urodę, a także tych zmagających się z bólem, którym zależy na jego uśmierzaniu. Dzięki odpowiednim zabiegom można złagodzić wyjątkowo bolesne przypadłości np.  zapalenie stawów lub ból fantomowy. W celu uzyskania takich efektów wykorzystuje się innowacyjne urządzenia, których zaawansowana technologia przyczynia się do stymulacji naturalnych procesów redukcji bólu i aktywację procesów przeciwzapalnych. Warto skorzystać z konsultacji lekarskich w Medeste Clinic Wrocław. Z tego typu zabiegów korzystają pacjenci zmagający się z napięciem mięśniowym, łokciem tenisisty, a także zespołem cieśni nadgarstka.

Leczenie migreny

Migrena to uciążliwa przypadłość, którą można wyleczyć za pomocą botoksu. Jest to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod do walki z nią. Rezultaty zabiegu można odczuć już po tygodniu. Leczenie to jest bardzo skuteczne, a efekty utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Warto to znaczy, że cała procedura jest bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta. Migrena jest jedną z najcięższych chorób, która przyczynia się do utrudnienia codziennego funkcjonowania, gdyż ostry ból głowy uniemożliwia wykonanie nawet w prostych czynności. Ogólnodostępne środki przeciwbólowe nie dadzą oczekiwanych efektów, dlatego pacjenci chcący pozbyć się tego problemu powinni zdecydować się na skuteczne metody leczenia tj. zastosowanie toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, który wykazuje działanie rozluźniające i przeciwbólowe. Podczas zabiegu toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w wybrane partie mięśni głowy, które drażnią nerwy odpowiedzialne za wystąpienie migreny. W wyniku  podania preparatu dochodzi do wyłączenia czynności danych zakończeń nerwowych oraz rozluźnienia mięśni. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilkanaście minut.

Leave a Reply