Home > Uroda > Masaż tajski Warszawa – leczniczy dar z Bliskiego Wschodu

Masaż tajski Warszawa – leczniczy dar z Bliskiego Wschodu

masaż tajski Warszawa

W czasach, gdy coraz więcej z nas prowadzi siedzący tryb życia, wiele osób zmaga się również ze związanymi z tym problemami zdrowotnymi. Jednym z najpowszechniejszych w tym przypadku jest ból pleców, na który często uskarżają się osoby wykonujące pracę biurową. Jak sobie z tym radzić? Dobrze by było temu zapobiegać, w czym pomogą np. krótkie przerwy w ciągu dnia na rozprostowanie nóg. Jeśli jednak dotkną nas już bolesne konsekwencje, warto rozważyć bardziej profesjonalne rozwiązania, takie jak masaż tajski Warszawa.

Masaż tajski w teorii

Masaż tajski jest rodzajem głębokiego masażu. Za jego twórcę uznawany jest Shivago Komarpaj, który według legendy był osobistym lekarzem buddy. W rzeczywistości jednak masaż tajski powstał z połączenia wpływów kultur z Chin, Indii i innych południowowschodnich krajów. Początkowo był on także metodą zarezerwowaną wyłącznie dla rodziny królewskiej. Dopiero z czasem masaż tajski stał się dostępny dla szerszego grona ludzi. Nie zmienia to faktu, że aby wykonywać go profesjonalnie konieczne jest specjalne przygotowanie, a najwyższą renomą w tym obszarze cieszy się Królewska Akademia Masażu w Chian Mai, kultywująca wielowiekową tradycję szkolenia.

Aby zaś zrozumieć filozofię, na której opiera się masaż tajski, należy przybliżyć w tym miejscu kilka pojęć. Masażysta w trakcie zabiegu skupia się na różnych punktach na ciele osoby masowanej określanych jako „seny”. Są to korytarze energetyczne, którymi wędruje powietrze nazywane terminem „lom”. Masaż tajski ma zatem na celu stymulację „senów”, co w rezultacie zapewnia płynny przepływ powietrza poprzez całe ciało człowieka.

Masaż tajski Warszawa – czego się spodziewać?

Tradycyjny masaż tajski Warszawa nazywany jest w swoich rodzimych stronach „starożytnym klasycznym masażem”. Łączy on w sobie elementy fizjoterapii oraz biernej jogi. Oznacza to, że osoba masowana będzie układana nie tylko w pozycjach leżących na plecach czy brzuchu – które typowo kojarzą się z masażem – ale też na boku czy w pozycji siedzącej. Zabieg odbywa się w miękkim, niekrępującym ruchów stroju, co przekłada się na komfort doświadczenia. Masaż tajski wymaga znacznego nakładu pracy ze strony masażysty, powinniśmy więc być przygotowani, że będzie on wykorzystywał w tym celu swoje dłonie, palce, łokcie, przedramiona, ale również kolana oraz stopy. W przypadku, gdy zdecydujemy się na masaż tajski całego ciała, zazwyczaj rozpocznie się on od brzucha i okolic pępka, gdyż według wierzeń hinduskich to właśnie tam znajduje się najwięcej „senów”. Następnie, masaż kieruje się stopniowo w stronę ust.

Najważniejsze efekty jakie przynosi klasyczny masaż tajski to rozładowanie napięcia mięśni, stawów oraz ścięgien, a także pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego. Gwarantuje to przywrócenie równowagi w organizmie, poczucie relaksacji i odstresowanie, co z kolei przekłada się na przypływ energii. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób zmęczonych trudami dnia codziennego, które potrzebują regeneracji fizycznej oraz psychicznej.

Leave a Reply