Home > Uroda > Kwas hialuronowy – dlaczego warto go stosować?

Kwas hialuronowy – dlaczego warto go stosować?

Kwas hialuronowy jest jednym z hitów w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jak i dlaczego warto z niego korzystać?

Osobom chcącym zakupić kwas hialuronowy lub też wykonać zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy Kraków (https://www.derma-med.pl/kwas-hialuronowy/) daje łatwy dostęp do wielu sklepów oraz gabinetów i klinik medycyny estetycznej.

Czym jest kwas hialuronowy?

Substancja określana jako kwas hialuronowy jest rodzajem polisacharydu, czyli wielocukru, który jest obecny w organizmach zwierząt, w tym również człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiązanie cząsteczek wody, a przez to dba o właściwe nawilżenie tkanek.

Największe ilości kwasu hialuronowego znajdują się w skórze, ale również jest on składnikiem mazi stawowej oraz gałek ocznych. Z postępem wieku dochodzi do zmniejszania się naturalnego poziomu kwasu hialuronowego w tkankach, co powoduje powstawania różnych dolegliwości – nadmiernej suchości skóry, zmarszczek, bólów stawowych czy suchości oczu.

Obecnie kwas hialuronowy jest powszechnie używany w kosmetyce oraz w medycynie estetycznej – osobom chcącym zastosować kwas hialuronowy Kraków oferuje dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie jego stosowania!

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy sprzedawany jest jako kosmetyk i ma on postać żelu. Jest dodawany do kosmetyków oraz można kupić go jako czysty składnik i dodawać do obecnie używanych kremów, serum czy balsamów.

W kosmetyce kwas hialuronowy pozwala na poprawę poziomu nawilżenia skóry i może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, w tym suchej, mieszanej, normalnej, tłustej czy wrażliwej.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Związek ten jest też powszechnie używany w zabiegach medycyny estetycznej. Działa jak wypełniacz i pomaga w usuwaniu zmarszczek, poprawia poziom nawilżenia skóry, a także modeluje rysy twarzy.

Osobom zainteresowanym zabiegami na bazie substancji jak kwas hialuronowy Kraków daje łatwy i szybki dostęp do sprawdzonych gabinetów i klinik, gdzie można skorzystać z pełnej palety zabiegów. Oferty, cenniki i adresy można znaleźć online.

Leave a Reply