Home > Uroda > Jakie kosmetyki zadbają o odpowiednie nawilżenie twarzy?

Jakie kosmetyki zadbają o odpowiednie nawilżenie twarzy?

Suchość skóry to problem, z którym zmagamy się coraz częściej. Winne są tu czynniki zewnętrzne, stres czy nieodpowiednia ilość snu. Podobnie na skutek chorób zapalnych naskórka, starzenia czy niewłaściwej pielęgnacji, cera nie jest w stanie utrzymać optymalnego poziomu nawilżenia. Staje się ona cienka, poszarzała i matowa. Sprzyja to również powstawaniu zmarszczek. Jak zatem wybrać najlepsze kosmetyki nawilżające? Podpowiadamy.

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Krem nawilżający to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków, a jego działanie jest często niedoceniane. Jeżeli będzie on odpowiednio dobrany, to szybko zauważymy korzyści płynące z jego regularnego stosowania. Odpowiedzialny jest za wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry, a także pomaga zapobiec utracie wody przez warstwy naskórka. Wspiera także w przywróceniu naturalnej równowagi mikrobiomu oraz chroni przed uszkodzeniami wywołanymi przez działanie wolnych rodników.

Dzięki regularnej aplikacji naskórek twarzy szybko zwiększy elastyczność, zmiękczy i wygładzi go, a także zregeneruje i zmniejszy jego szorstkość. Podrażnienia wynikające z wielu czynników niezależnych od nas są skutecznie złagodzone, a także przynoszą ulgę swędzącej i ściągniętej skórze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów. Aby dowiedzieć się więcej o drogocennych preparatach nawilżających, warto poznać ceramidy kosmetyki.

Emulsja nawilżająca – jaką wybrać?

Emulsje do twarzy mogą służyć do jej oczyszczania oraz nawilżania. Są niezwykle łagodne dla skóry i nie podrażniają jej. Z tego względu mogą ją stosować osoby, które na co dzień zmagają się z trądzikiem czy Atopowym Zapaleniem Skóry. Są to niejednorodne mieszaniny dwóch nierozpuszczających się w sobie cieczy. Składają się z fazy ciągłej oraz rozproszonej. Powstanie całego produktu umożliwia emulgator, który jest substancją zmniejszającą napięcie powierzchniowe występujące na granicy fazy wodnej oraz olejowej.

Możemy wyróżnić aż cztery rodzaje emulsji. Występują produkty typu olej w wodzie bądź woda w oleju, jednak znaleźć można również te wielokrotnie złożone, również w zmiennym rozproszeniu. Pierwsze dwie formulacje stosowane są w produkcji kosmetyków, takich jak kremy, lotiony, mlecza czy balsamy. W zależności od zawartości można także podzielić formy na lekkie, uniwersalne oraz tłuste. CeraVe kosmetyki nawilżające mają bowiem silne działanie okluzyjne, które ułatwiają ochronę naskórka przed utratą wody.

Nawilżający balsam – o czym mowa w praktyce?

Na rynku kosmetycznym możemy również odnaleźć różnego rodzaju balsamy. Te nawilżające zawierają unikatową formułę, która zagwarantuje stopniowe ich uwalnianie nawet przez cały dzień. Nasza twarz będzie idealnie nawilżona do momentu kolejnego mycia.

Nawilżające kosmetyki tego typu warto stosować przy skórze atopowej, trądziku czy nawet łuszczycy, ponieważ wzmacnia odbudowę bariery naskórkowej, która jest silnie osłabiona w przebiegu tych chorób. Najczęściej są one hipoalergiczne, bezzapachowe i całkowicie bezpieczne dla naszej cery. Dzięki niemu pozbędziemy się również podrażnień i odbudujemy warstwę ochronną skóry twarzy, którą osłabiają słońce, wiatr czy zanieczyszczenie powietrza.

Leave a Reply