Home > Ciekawostki > Jak zmieniały się manekiny całopostaciowe męskie na przestrzeni lat?

Jak zmieniały się manekiny całopostaciowe męskie na przestrzeni lat?

W XV wieku, manekiny wykorzystywane były głównie przez artystów. Wielogodzinne pozowanie do portretów, zaczęło być jednak bardzo męczące, dlatego konieczne było wynalezienie alternatywy. Choć ich wygląd diametralnie się zmienił, manekiny w dzisiejszych czasach mają praktycznie takie samo, a nawet jeszcze szersze zastosowanie.

Historia męskich manekinów całopostaciowych

Czasy prohibicji, to czasy alkoholu oraz zgarbionych ludzi. Takie też były wtedy manekiny. Pijane sylwetki miały odzwierciedlić wygląd społeczeństwa. Na szczęście, wiele lat później, manekiny całopostaciowe męskie zyskały zdrowy wygląd, który pozostał z nami do dzisiaj. Manekiny początkowo miały pełnić rolę wzorców do naśladowania. Aktualnie, służą głównie krawcom, właścicielom sklepów odzieżowych, projektantom wnętrz oraz artystom. Ich sylwetki również ulegają coraz większym modyfikacjom, ze względu na coraz większą popularność manekinów o różnorodnych kształtach.

Wykorzystanie manekinów całopostaciowych męskich w krawiectwie

Jedno jest pewne, garnitur męski najlepiej prezentuje się na manekinie całopostaciowym. Dlatego właśnie, jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej pracowni krawieckiej zajmującej się tego typu projektami, oraz każdego sklepu z garniturami. Dzięki sylwetce, która się nie porusza możemy dowolnie pracować nad projektem, bez obawy przed skaleczeniem lub znużeniem klienta. Jedyne co musimy zrobić, to pobrać wszystkie potrzebne wymiary podczas pierwszej sesji. Następnie możemy przystąpić do pracy, a klienta wzywać już tylko na ewentualne przymiarki oraz poprawki. Jest to niezwykle wygodna opcja dla obu stron. Manekiny całopostaciowe męskie, występują w wariantach drewnianych, metalowych oraz miękkich, a znaleźć możemy je na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-meskie.4. Szeroka gama modeli do wyboru, pozwala na dobranie manekina idealnego do naszych potrzeb. Warto również pamiętać, że stylowy manekin będzie świetnym uzupełnieniem wnętrza naszej pracowni czy sklepu.

Leave a Reply