Home > Uroda > Jak bezpiecznie oczyszczać cerę?

Jak bezpiecznie oczyszczać cerę?

Skóra twarzy ma nieco inne wymagania, dlatego do jej oczyszczania nie powinno się stosować zwykłych kosmetyków do mycia ciała. Preparaty do twarzy mają łagodniejsze działanie, dzięki czemu nie wywołują podrażnień. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czy można myć twarz mydłem?

Mydło jest dobre do rąk i do ciała, ale ze względu na wysokie pH niezbyt nadaje się do oczyszczania twarzy, chyba że są to specjalne, ekologiczne mydła, do kupienia na przykład na https://eranatura.pl/. Naturalne mydła do twarzy nie zawierają agresywnych składników, są na bazie roślinnych tłuszczów, które doskonale oczyszczają i jednocześnie nawilżają skórę.

Do cery problematycznej można używać mydeł z dodatkiem węgla, siarki albo dziegcia, cerę suchą najlepiej myć mydłem z mocno natłuszczającymi olejami jak masło shea czy masło kokosowe. Po umyciu twarzy mydłem warto skórę przetrzeć łagodnym tonikiem, który przywróci równowagę kwasowo-zasadową.

Żel albo pianka do mycia twarzy

Żel powinno się dobierać stosownie do typu cery. Uniwersalne kosmetyki są dobre dla skóry, która nie sprawia żadnych problemów, natomiast do cery trądzikowej, naczynkowej, alergicznej czy wrażliwej bezpieczniejszą opcją będą kosmetyki dedykowane, z odpowiednio skomponowanym składem wolnym od potencjalnych alergenów. Na tej samej zasadzie wybiera się pianki oczyszczające.

Jeśli do oczyszczania twarzy używa się gąbek i szczoteczek, to po każdym zastosowaniu należy je dokładnie umyć, w przeciwnym razie mogą się na nich rozwinąć bakterie, które podczas kontaktu ze skórą wywołują infekcje.

Peelingi

Przynajmniej raz w tygodniu warto zrobić peeling skóry twarzy. Zabieg ten pomaga dokładnie oczyścić pory i usunąć martwy naskórek, nie powinien to być jednak kosmetyk mocno ścierający i wysuszający. Znowu przyda się preparat o naturalnym składzie, na przykład z oferty https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/peelingi-do-twarzy-naturalne-kosmetyki/, o delikatnej konsystencji, na bazie cukru, soli morskiej albo zmielonych ziaren kawy.

Leave a Reply