Home > Przypadłości > Ile kosztuje otyłość?Ile kosztuje otyłość?

Ile kosztuje otyłość?Ile kosztuje otyłość?

Otyłość od 50 lat znajduje się na Międzynarodowej Liście Chorób i Problemów Zdrowotnych. Oznacza to, że jest ogromnym problemem naszego społeczeństwa, co potwierdzają także wyniki Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2021 przeprowadzonego przez Medonet. Na stronie autora testu możemy przeczytać, że aż 26% mężczyzn i 19% kobiet cierpi na otyłość. Oczywiście dotyczy to wyłącznie przebadanej próby 341 031 osób (na 38 208 mln. Polaków), a więc liczby byłyby znacznie większe wraz ze wzrostem ilości osób badanych.

Walka o idealną sylwetkę

Przyczyn otyłości jest wiele. Na wagę naszego ciała ma wpływ odżywianie, aktywność fizyczna, problemy zdrowotne, a także czynniki genetyczne czy hormonalne. Nie zmienia to jednak faktu, że otyłość jest niebezpieczną chorobą, która prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych, ograniczenia ruchowego, co wiąże się z brakiem samodzielności i stałą potrzebą wsparcia osób trzecich, a nieleczona może prowadzić do śmierci. Dodatkowo ma też ogromny wpływ na zły stan psychiczny, poczucie własnej wartości i samoocenę. Walka o idealną sylwetkę w przypadku otyłości jest trudna. Wymaga wielu zmian w żywieniu, doborze odpowiednich aktywności fizycznych, cyklicznych badań stanu naszego zdrowia, niekiedy rehabilitacji i indywidualnych, spersonalizowanych treningów. Już na tym etapie pojawiają się koszty, które mogą przekraczać budżet domowy. Profesjonalna diagnostyka z opieką dietetyka, psychologa i chirurga, plus ewentualny zabieg resekcji żołądka czy wstawienia bypassów może wynieść nawet do 25 000 zł.

Konsekwencje szybkiej utraty wagi

Utrata wagi może mieć też negatywny wpływ na wygląd naszej skóry, szczególnie jeżeli odchudzamy się sami, tracimy masę szybko i nie wspieramy tego procesu odpowiednimi ćwiczeniami. Skóra traci jędrność, staje się wiotka i nieelastyczna, a na jej powierzchni pojawiają się liczne zmarszczki, bruzdy i rozstępy. W efekcie okazuje się, że pomimo iż osiągnęliśmy swój cel  i udało nam się schudnąć, to nadal nasze ciało jest przyczyną kompleksów. Niekontrolowana utrata masy ciała bardzo często prowadzi również do powstania efektu jojo, dlatego podczas pracy nad swoją sylwetką warto skorzystać z fachowego doradztwa i zmienić sposób myślenia o swoim ciele i sposobie życia, aby osiągnięty efekt stał się tym stałym i świadomym, a nie tylko chwilowym.

Medycyna estetyczna

Obwisła na brzuchu skóra jest częstym efektem nieprawidłowo przeprowadzonej redukcji masy ciała. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które zwrócą naszej skórze jędrność i elastyczność, a także poprawią samopoczucie i pozwolą cieszyć się idealną sylwetką. Wśród zabiegów, który szczególnie zasługuje na uwagę jest radiofrekwencja mikroigłowa. To zabieg, który bezpośrednio wpłynie na poprawę wyglądu naszej skóry i redukcję jej objętości między innymi poprzez inicjację procesów regeneracyjnych. Zabieg można wykonać nie tylko na brzuch, ale także twarz, szyję czy dekolt, które po procesie odchudzania również stają się wiotkie. Aby cieszyć się w pełni jego efektem powinien być wykonany 4 razy na przestrzeni 3 tygodni. Koszt 4 zabiegów na brzuch, twarz i szyję to około 13 000 zł.

Zabiegi, które również w realny sposób wpłynął na stan naszej skóry głównie na brzuchu i pozwolą zredukować tkankę tłuszczową, to między innymi kriolipoliza, w procesie której dochodzi do zamrożenia tkanki tłuszczonej, a jednocześnie do pobudzenia mięśni i masażu limfatycznego. Po odchudzaniu warto również zadbać o redukcję rozstępów poprzez zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 lub mezoterapię. Koszt dwóch tych pojedynczych zabiegów to około 1600 zł, jednak ich intensywność oraz powtarzalność musi ocenić specjalista z klinki, z której usług zdecydujesz się skorzystać, aby osiągnąć najbardziej zadowalający efekt.

Koszt leczenia otyłości

W zależności od tego ile ważysz, jakiej opieki potrzebujesz i na jakie rozwiązania się zdecydujesz, walka z otyłością może kosztować od 10 000 zł lub mniej, do nawet 30 000 zł i więcej. Jest to inwestycja nie tylko w wygląd, to przede wszystkim cena jaką trzeba zapłacić za zdrowie. Problem finansowania leczenia otyłości rozwiązują kredyty gotówkowe do 50 000 zł, o których możesz przeczytać na https://www.bankier.pl/smart/kredyt-gotowkowy-50-tys-na-10-lat. Decydując się na kredyt, warto sprawdzić rankingi, zbadać wysokość RRSO i ocenić, który bank zaoferuje nam najbardziej atrakcyjną ofertę kredytową.

Leave a Reply