Home > Uroda > Depilacja w Gdańsku: po włosach ani śladu

Depilacja w Gdańsku: po włosach ani śladu

Depilacja laserowa to sposób na problem z niechcianym i bujnym owłosieniem. Jeżeli masz dość odrastających włosków i chcesz z nimi zrobić porządek, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Dzięki laserowi Vectus możesz pozbyć się włosków szybko, bezpiecznie i co najważniejsze- na zawsze. O tym, jak działa laser, jak przebiega zabieg, jaka jest cena depilacji laserowej, przeczytasz w poniższym artykule.

Co to jest Laser Vectus?

Już pora zapomnieć o domowych sposobach depilacji i zdać się na kompleksowe i specjalistyczne rozwiązanie. Laser diodowy Vectus to nowoczesne urządzenie w kosmetologii, który pomoże pozbyć się wstydliwego problemu na bardzo długo. Pracę nad tym urządzeniem prowadzili najznakomitsi uczeni z Uniwersytetu w Harwardzie. Udało się im stworzyć urządzenie, którego światło wnika w głąb skóry i tak wpływa na komórki barwnikowe mieszka włoskowego, żeby nie były one w stanie „wyprodukować” więcej włosów.

Laser Vectus jest inteligentnym urządzeniem – za pomocą specjalnego miernika aktywnej melaniny w skórze (tzw. czytnik Skintel) dobiera optymalną moc, aby zabieg był skuteczny, ale też bezpieczny. Z laserem Vectus więc nie ryzykujesz niepotrzebnych podrażnień skóry i innych niechcianych efektów ubocznych. Ale to nie koniec jego niezwykłych właściwości. Laser Vectus posiada specjalną głowicę chłodzącą, która zdecydowanie poprawia komfort zabiegu.

Jaka jest skuteczność lasera Vectus?

Wiele osób, które skorzystało z depilacji laserowej Gdańsk, było zaskoczonych jej skutecznością. Laser bowiem usuwa aż 95% owłosienia z obszaru objętego zabiegiem. Prawda, że to bardzo dużo? Pozostałe 5 proc. stanowią włoski, które podczas zabiegu jeszcze nie wyrosły. Mogą, choć wcale nie muszą, pojawić się w ciągu roku od zakończenia kuracji laserowej (wtedy dodatkowa sesja zakończy całkowicie problem). Aby efekt depilacji ciała był trwały, wystarczy od 4 do 6 zabiegów, które muszą być powtórzone w odstępach 1 lub 2 miesiące.

Depilacja laserowa w Gdańsku prawie bezbolesna

Panie, które bolą się bólu związanego z procesem usuwania włosów, mogą odetchnąć z ulgą. Część osób korzystających z tej metody depilacji uznała, że zabieg był dla nich zupełnie bezbolesny. Inni natomiast wskazywali na lekkie ukłucia podczas strzałów z lasera. Z pewnością jednak dyskomfort, który odczuwa się podczas zabiegu daleki jest od bólu, który wywołuje drastyczne zdarcie z ciała plastra z lepkim woskiem. Należy jeszcze dodać, że sama depilacja laserem trwa około kilkunastu minut, a więc dla osób bardzo wrażliwych na wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, ten czas jest stosunkowo krótki.

Sesja depilacji laserowej przebiega dwuetapowo – najpierw odbywa się pomiar aktywnej melatoniny w skórze za pomocą wcześniej wspomnianego czytnika, którego zadaniem jest dopasowanie mocy lasera do indywidualnych właściwości skóry. Następnie odbywa się część zasadnicza, czyli depilacja laserowa polegająca na przykładaniu głowicy urządzenia do ciała i wykonywania „strzałów” laserowych.

Dla kogo Laser Vectus jest polecany, a dla kogo nie?

Z pewnością tej metody depilacji mogą skorzystać osoby, które po prostu chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia i tym sposobem poprawić swój komfort i samopoczucie. Jednak nie tylko względy estetyczne są powodem do skorzystania z tej metody. Depilacja laserowa może być również zabiegiem leczniczym – dermatolodzy zalecają ją bowiem osobom cierpiącym na zapalenie mieszków włosowych. Również zabieg ten jest w stanie naprawić niepożądane skutki mniej efektywnych zabiegów depilacyjnych, jakim są wrastające włoski.

Metoda ta, choć bardzo bezpieczna i skuteczna, nie jest jednak polecana dla wszystkich. Jakie są przeciwskazania do zabiegu laserem? Oto ich lista:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • świeża opalenizna,
  • podrażnienie skóry,
  • niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • doustna terapia retinoidami,
  • skłonność do przebarwień i bliznowców,
  • bielactwo i łuszczyca.

Gdzie wykonać laserową depilację w Gdańsku?

Najlepiej w profesjonalnym salonie kosmetycznym, który nie tylko dysponuje odpowiednim sprzętem, ale posiada odpowiednio przeszkolony i doświadczony personel. Warto, aby salon taki dla swoich klientów oferował bezpłatne konsultacje dermatologiczne, podczas których specjalista wykluczył wszelkie przeciwwskazania do zabiegu i ocenił stan skóry klientki.

Co do ceny samego zabiegu, to zależy ona w głównej mierze od obszaru ciała, który będzie poddawany depilacji. Również ilość niezbędnych sesji do osiągnięcia pożądanego efektu jest kwestią indywidualną (przypominamy od 4 do 6 zabiegów). Ceny jednorazowej sesji rozpoczynają się już od 150 zł. Wiele salonów świadczących usługę depilacji laserowej w Gdańsku oferują promocyjne pakiety, z których warto skorzystać.

Sprawdź jak wygląda depilacja laserowa Gdańsk:

Podsumowanie

Okres wakacyjny ruszył pełną parą, tak więc osoby, które zastanawiają się nad laserową depilacją bikini w Gdańsku (lub całego ciała), powinny na poważnie zastanowić się nad korzyściami zabiegów wykonywanych przy pomocy lasera Vectus.

Leave a Reply