Home > Uroda > Botox – gdzie go wykonać? Jak wybrać najlepszy gabinet?

Botox – gdzie go wykonać? Jak wybrać najlepszy gabinet?

Zabiegi medycyny estetycznej, do których zaliczany jest botox, wymagają prowadzenia ich według konkretnych zasad, aby nie spowodować pojawienia się poważnych skutków ubocznych. Gdzie wykonać zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej? Podpowiadamy!

Kiedy warto skorzystać z botoksu?

Botox to rodzaj preparatu oraz zabiegu odmładzającego, jaki na nim bazuje. Botoksem nazywa się inaczej toksynę botulinową – jad kiełbasiany wytwarzany przez bakterie. To jedna z najsilniejszych toksyn, która poraża układ nerwowo-mięśniowy, jednak wtedy, gdy używana jest ona w małych ilościach, ma właściwości lecznicze.

Za pomocą botoksu można regulować aktywność tkanki mięśniowej, co prowadzi do ograniczenia jej ruchomości poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego. Efekt ten jest czasowy, ponieważ zazwyczaj po paru miesiącach dochodzi do odbudowania zablokowanych połączeń.

W medycynie estetycznej botox używany jest głównie do niwelowania zmarszczek mimicznych. Ma on na celu ich wygładzenie, co pozwala na nadanie twarzy młodszego wyglądu.

Najlepsze efekty daje stosowanie botoksu na:

  • zmarszczki pionowe i poprzeczne czoła
  • zmarszczki w kącikach oczu – kurze łapki
  • zmarszczki na dolnych powiekach
  • zmarszczki wokół ust
  • zmarszczki przy nosie

Efekty po wykonaniu zabiegu najczęściej zauważane są po około 7-14 dniach, natomiast widoczne są one do około 3-6 miesięcy. Następnie można przeprowadzić kolejny zabieg.

Gdzie wykonać botox?

Jako że botox jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, można wykonać go aktualnie w wielu gabinetach. Gdy chodzi o profesjonalny botox Kraków to tylko jedno z wielu miast w Polsce, gdzie można z niego skorzystać.

Warto pamiętać o tym, że toksyna botulinowa może być używana do zabiegów wyłącznie prowadzonych przez lekarza. Wtedy procedurę przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Lekarze ci mają specjalizację w innej dziedzinie medycyny, ale posiadają także ukończone studia w kierunku medycyny estetycznej.

Ne należy korzystać z usług osób, które nie mają odpowiedniego wykształcenia kierunkowego i nie są lekarzami, ponieważ niewłaściwie wykonany zabieg jak botoks może prowadzić nawet do trwałego oszpecenia twarzy. Osoba bez wymaganej wiedzy i doświadczenia może niepoprawnie zdezynfekować obszar zabiegi, co doprowadzi do pojawienia się infekcji. Może też niewłaściwie podać preparat, który wywoła porażenie mięśni w nieodpowiednich obszarach twarzy.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Aktualnie na mapie Polski znajduje się wiele gabinetów medycyny estetycznej. Jak wybrać dobry punkt, który będzie mógł zaoferować usługi na jak najwyższym poziomie?

Przede wszystkim warto zdecydować się na gabinet posiadający szeroką ofertę nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej oraz wiele pozytywnych opinii od klientów. Te wymagania może spełnić między innymi gabinet Bonadea – lekarz medycyny estetycznej w Krakowie dostępny w tym gabinecie jest w stanie zaoferować klientom obsługę na najwyższym poziomie dla maksymalnego bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu i jego rezultatów.

Wybierając dla siebie gabinet medycyny estetycznej, w którym dostępny jest botox, nie warto wyłącznie kierować się ceną. Zbyt niska cena powinna być także sygnałem alarmowym, ponieważ może oznaczać to, że gabinet stosuje niskiej jakości preparaty, pracują w nim osoby bez dużego doświadczenia.

Warto zatem wcześniej zapoznać się z dostępnymi ofertami, co można zrobić obecnie w internecie, aby łatwo i szybko znaleźć taki gabinet, który zapewnia kompleksową i profesjonalną obsługę w ramach wykonania botoksu oraz innych zabiegów medycyny estetycznej.

Leave a Reply